Hayaller nefes aldırır

Her anlamda sükuneti sağlayan bir ritim ve onunla orta noktada buluşan bir şarkı. Başından sonuna sabırla ve kararlılıkla ilerliyor. Nefes alıyor, söz veriyor, karşısındaki dinliyor. Ayrılmıyor karşından. Heyecanını yükseltiyor ama bir an dahi olsa bardağı taşırmıyor.

Gamze Yılmaz’ın yayımladığı yeni şarkı, Düşmekten Korkarım’da oluyor tüm bunlar. Etkileyici vokali ile ilk şarkısı Cihan-ı Alem’de varlığını hissettiren Yılmaz, bu kez çok daha derinlikli, çok daha bütünlüklü bir kompozisyonla dinleyicisinin karşısına çıkıyor.

Yüksek bir tepede aldığınız nefes, o güne kadar soluduğunuz havaya nasıl pişman ettirirse şarkı da bunu yapmak istiyor. Belki de yaptırmak istiyor. Usul usul da bunu teklif ediyor:  “Kalk gidelim buralardan/ Deniz kokan kıyılara/ Tut elimi durma/ Düşmekten korkarım.

Kısa sözlerden oluşan şarkı, girişinde de çıkışında da sololarla karşılıyor ve uğurluyor dinleyicisini.

Kendisinin seslendirdiği yan flüdün masalsı tonuna önce piyano karışıyor, sonra Yılmaz’ın sesi: “Suya kar düşer, mevsimler geçer; Toprak doyar, hayat susar./ Yağmur yağar, yollar yorar/ İnsan bıkar, yalnız kalır.

Belli mi olur, belki de şarkıyla birlikte kuracağınız bir hayal, size de güzel bir nefes aldırır. Bir dağın tepesinde, bir insanın nefesinde….

Gamze Yılmaz’ı uzun yıllar takip etmek eminim çok zevkli olacak.

Kendisini şu sosyal mecralardan takip etmek mümkün:

https://twitter.com/gamzeyilmazmsc

https://www.instagram.com/gamzeyilmazmusic/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s