Tendertwin sahnesi

İstanbul’da dolaşıyoruz. Kaldırıma ayağımızı attığımız anda başlıyor serüven. Mutluluğu da, hüznü de, öfkeyi de büyükçe sürprizlerle görüyoruz. Arkadaşlarımız oluyor yanımızda, birlikteliğimizle övünüyoruz. Yakalar geçiyoruz, yakalarımız bir araya gelmiyor. İstanbul’da doğduk. Kentin ne tür sürprizler yapabildiğini birçok kez gördük. Kalabalık masalar, tenha sokaklar, neşe, keder… Tüm bunları yaşarken şehre kızmanız da, çok sevmeniz de, aşık olmanız da ve bunlar karşılığında şehrin cebinizde size bazı lüksler vadetmesi de olası.

Tendertwin’i 27 Kasım akşamı Londra’da Next Door Records’ta sahne alırken dinlediğimde bu duygular geçti kafamda. Fena halde İstanbul’a benzettim sahnesini. Şarkıların hemen hemen hepsini bilsem de ne zaman neyle karşılaşacağımı bilmeden izledim yaklaşık 1 saatlik performansını. Peş peşe duygularla sunduğu şarkılarının en büyük kesişimi ise heyecandı. Kemanda ve loop’ta bir orkestra şefi edasıyla geceye yön veren Michael Crean’in sahnede aldığı keyif de bunun en önemli nedenlerinden biriydi.

Kökeni İstanbul olan Tendertwin projesinin yaratıcısı Bilge Nur Yılmaz, dünyada dolaşırken birikimini de müziğine taşımış. İstanbul’dan taşıdığı heyecan Londra’da renklerle buluşmuş. Bir süredir yayımlayacağı işleri merakla beklerken, sahnede ilk kez izlemek büyük keyifti. Müziğinin yarattığı heyecan hüzünden de, öfkeden de izler bıraktı yüzlere.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s